Lyžařský výcvik

foto a video

Lyžařský výcvik 4. – 11. 2. 2023

Lyžařský kurz naše škola zorganizovala letos pro žáky 7., 8. a 9. tříd, zvláště pro ty, kteří nemohli pro složitou situaci zapříčiněnou onemocněním covid-19 vyjet loni.

Lyžovat jsme se učili v našich oblíbených Jánských Lázních, které nabízejí příležitost k využití schopností jak začínajících, tak pokročilých lyžařů. Lyžaři byli rozděleni podle lyžařských dovedností do tří družstev, ve kterých se jim věnovali instruktoři zajištění naší školou, nejpokročilejší lyžaře učil instruktor Jarda z lyžařské školy Šafář. Součástí kurzu byla také malá „ochutnávka“ běžek. Počasí bylo slunečné, stopa v prašanu upravená, tak nechybělo nic k naší spokojenosti. Někteří se sice s běžkami trochu potýkali, ale to k začátkům patří. Vydařila se i krátká vycházka, na kterou se vydali ti, co nešli na běžky.

Lyžařský kurz byl po většinu večerů doplněn společenskými hrami nebo přednáškami. V nich se žáci naučili, jak namazat lyže, byli poučeni o bezpečném pohybu v horách. Na tuto přednášku navázal film Poslední závod o tragickém příběhu Hanče a Vrbaty.

Cílem našeho lyžařského kurzu je naučit žáky takovým lyžařským dovednostem, které jim přinesou kladné prožitky a vzbudí v nich zájem o zimní sportovní pobyt na horách. Tento úkol byl určitě splněn a kromě toho se žáci měli možnost více poznat a porozumět si navzájem.

Děkuji tedy všem zúčastněným dětem i dospělým, ale i všem rodičům. Bez jejich podpory by výcvik nebylo možné uskutečnit.

Fotografie z kurzu si můžete prohlédnout na:

zakladni-skola/fotogalerie-skoly/lyzarsky-vycvik-693cs.html

Mgr. Vlasta Kouříková