Recyklohraní

Naše škola je od školního roku 2008/09 zapojena do školního recyklačního programu RECYKLOHRANÍ. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBA, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení a baterií.

Sběr použitých surovin v naší škole (Recyklohraní)

V rámci projektu sbíráme

• starý papír
  • staré baterie a akumulátory
  • vyřazená drobná elektrozařízení (např. starý mobil, kalkulačka, telefon, vysoušeč vlasů, kulma, žehlička, elektrohračky, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač, atd.)
  • vyřazené počítače, tiskárny

Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií, v co nejvyšší míře.

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobná elektrozařízení. Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT jsou umístěny v budově 2. stupně ZŠ.

Naši žáci se zapojují také do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které nám organizátoři projektu zadávají.  Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získává škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas.  Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

Za získané body bylo pořízeno

1.  Multifunkční tiskárna
  2. Vybavení pro florbal - hole, míčky