Ukliďme Česko

Logo - Ukliďme Česko

Celorepublikový projekt ke Dni Země.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Společně v jeden den.
Akce má především za cíl širokou veřejnost skrze vlastní zážitek poučit o závažnosti problému černých skládek a odpadu v přírodě, oživit témata diskuze o odpadech a recyklaci a takto vlastnímu vzniku černých skládek předcházet. Ti, co jednou uklízeli, už další nepořádek dělat nebudou!
Již tradičně jsme se účastníme této akce. Okolí naší obce jsme si rozdělili po třídách
tak, aby se nám podařilo vyčistit od odpadu všechny jeho části. Úklidu se zúčastnili všichni žáci
naší školy. Hlavní cíl uklidit naše okolí a vychovávat žáky ke spoluodpovědnosti za místo, kde žijeme, jsme opět splnili.

Datum vložení: 11. 10. 2020 10:49
Datum poslední aktualizace: 3. 2. 2021 20:59