ZŠ Čachovice a MŠ Struhy
Základní škola Čachovice a Mateřská škola Struhy, okres Mladá Boleslav

Vánoce jsou za dveřmi a ...

Na besídku přišli všichni natěšení a většina děvčat i svátečně oblečena, děti vítala vánoční hudba, takže jsme mohli rovnou začít. Nejdříve jsme si zkusili vyluštit pár luštěnek, ale asi jsem vybral nějaké moc těžké nebo se děti těžce soustřeďovaly, protože berušek jsem rozdal jen pomálu. Daleko lépe šla dětem fantazijní kresba na písmeno Y, za kterou dostali berušku už všichni. Na závěr první hodiny jsme si udělali soutěž v kreslení na tabuli se zavázanýma očima, což byla konečně ta správná legrace. Po svačinkové přestávce jsme si udělali velkou soutěž v družstvech, ale nejdříve jsme si posunuli lavice ke stěnám, abychom získali prostor.
Družstva měla za úkol nejprve zkusit rozesmát spolužáka, pak následoval hod oštěpem (špejlí), hod kroužku na kuželky a rychlost počítání matematických příkladů. Všech pět družstev získalo podobné množství bodů, takže se všechna družstva umístila v medailovém pořadí.
Pak už následovalo rozdávání dárečků, nejdřív těch losovaných (modré boxy na fotografii), pak pro kamarády ze žlutého koše. Následně jsme se podívali na dvě vánoční pohádky (Krtek a Vánoce a Pat a Mat pečou vánočku). Následovala volná taneční zábava na rychlejší i pomalejší vánoční písně, kdy děvčata tančila spolu a kluci jen tak blbli, což je pro jejich stupeň vývoje typické.
Pak už jen společný úklid a vrácení lavic na původní místo.
Na jedné fotografii můžete taky vidět společnou fotografii s vánočními přáníčky, které některé děti chystají pro Vás jako překvapení pod stromeček. Taky můžete vidět, jaký hezký stromeček jsme měli a jak hezky ho družinové děti s paní vychovatelkou vyzdobily.
Nejhezčí fotky byly z ochutnávání vánočního cukroví spolužáků, ale ty nemůžu zveřejnit, protože některé děti to nevydržely a hned ochutnávaly. Zasloužíte si jako rodiče velkou pochvalu, protože všechny děti přinesly ochutnávku a nabízely všem spolužákům, nikdo nestál stranou a všem evidentně chutnalo.

Datum vložení: 19. 12. 2020 20:14
Datum poslední aktualizace: 27. 12. 2020 19:43