Podpora výuky jazyků a čtenářské dílny

Oznámení o zapojení

Do výzvy č. 56 MŠMT

Základní škola Čachovice a Mateřská škola Struhy, okres Mladá Boleslav oznamuje, že se v letošním školním roce 2015/2016 zapojila do výzvy č. 56. Výzva je zaměřena na rozvoj čtenářství a čtenářské gramotnosti, výuku cizích jazyků a podporu výuky matematiky, přírodovědných a technických oborů. Projekt bude probíhat od 1. 9. do 31. 12. 2015.

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.1865

Rozhodli jsme se podat žádost, která zahrnovala 2 klíčové aktivity:

1. Zahraniční jazykově – vzdělávací pobyt pro žáky
  2. Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti

Naše žádost byla podpořena a díky ní jsme získali pro naše děti finanční podporu ve výši 308 698 Kč na výše zmíněné aktivity.

Ad 1) V této klíčové aktivitě bude podpořeno 10 žáků z celé školy. Na začátku měsíce září jsme provedli náročný výběr 10 nejlepších dětských angličtinářů dle stanovených kritérií, kteří se v říjnu pojedou vzdělávat na jih Anglie, absolvují jazykovou výuku v rozsahu 9 vyučovacích hodin a obdrží certifikát, navštíví i mnoho místních památek a poznají krásy této části Anglie. Celkové náklady budou hrazeny z prostředků výzvy a děti budou mít hrazeno: ubytování, dopravu, pojištění, stravování, náklady na vzdělávání, vstupy do památek.

Vedoucí zájezdu je paní Mgr. Vlasta Kouříková, která má s podobnými zájezdy mnohaleté zkušenosti.

Ad 2) Čtenářské dílny budou zařazeny do 6 ročníků naší školy, od druhé třídy výše. Dílny budou probíhat celý školní rok, v každém ročníku děti absolvují minimálně 10 dílen za školní rok 2015/2016. K dílnám budou zakoupeny mnohé zajímavé knížky, se kterými budou děti pracovat.

Čeká nás spousta náročné, ale zajímavé práce, která se jistě vyplatí.

Pevně věříme, že i děti naší snahu ocení.

Datum vložení: 30. 9. 2020 16:54
Datum poslední aktualizace: 3. 2. 2021 21:00