Metodik prevence

V této době je snad více než nutné pomoci dětem, které mohou mít projevy úzkosti, psychické potíže, sebepoškozování, setkání s kyberšikanou, závislostí na ITC.

Ty nesou problémy s chováním, psychickým vývojem dětí a mládeže a jiné patologické jevy. Víc než jindy je důležité dětem vymezit správný čas denně na PC  a mobilech /online vyučování a pár hodin ve volném času/. Závislost na informačních technologiích, sociálních sítí, kyberprostoru a jejich zneužívání, je velmi rychlá už u malých dětí.
Pomoc mohou jistě najít u svých učitelů v online výuce, třídních učitelů, rodičů.
Je důležité, aby si těchto věcí všímali nejen dospělí, ale samotné děti.

Budeme rádi, když  se nebudete vy a děti bát a svěříte se /pracovní emaily učitelů/ nebo vyhledejte odbornou pomoc. Rodiče mohou využít tyto odkazy, které je navedou k odborné pomoci. Lepší je přijít včas, než řešit později následky.

Všichni si přejeme zlepšení situace, návrat do školy a zdraví fyzické i psychické.

Děkujeme za spolupráci.
Jana Čížková, preventista sociálně patologických jevů ZŠ Čachovice