Dopravní výchova

Dopravní výchova - logo

Markétina dopravní výchova

Posláním projektu Markétinadopravní výchova je vytvářet prostředí, jež bude sloužit nejen k výchově a vzdělávání dětí i dospělých v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Touto cestou bychom se rádi podíleli na podporování snižování dopravní nehodovosti a především množství zranění (i smrtelných) na silnicích.

Den s dopravní výchovou na základních školách

Cílem programu je doplnit systematickou dopravní výchovu, která na škole zpravidla již probíhá.Program je realizován ve 4 dopoledních vyučovacích hodinách. Žáci se seznámí s těmito tématy: zádržné systémy, bezpečnost pasažera ve vozidle, viditelnost, bezpečné chování na pozemních komunikacích, bezpečná jízda na kole a na motocyklu, první pomoc.

V návaznosti na tento projekt se žáci 4. ročníku 2x účastní praktické části na dopravním hřišti v Mladé Boleslavi, kde po úspěšném absolvování testů a jízdy na kole získají Průkaz cyklisty.

Datum vložení: 31. 10. 2020 11:34
Datum poslední aktualizace: 31. 10. 2020 11:45