Čachovický maraton

Čachovický maraton 1

Sportovně - charitativní akce

Cílem je uplatnění radosti z pohybu a dosažení mimořádných výkonů fyzických i volních, rozvíjení empatie, respektu, podpory a pomoci druhým lidem a dětem.

Čachovický maraton se koná ve dvouletém intervalu a je určený nejen žákům školy, ale i široké veřejnosti a všem milovníkům zdravého pohybu.
Nejedná se o klasický maraton, ale o běh (ale i chůzi) úseků proložený odpočinkem – počítá se součet jednotlivých úseků uběhnutých od 10:00 do 17:00 hod. Akce se koná za podpory obecního úřadu a Klubu rodičů – OÚ zajišťuje dopravní značky Zákaz vjezdu a pravidelně věnuje ceny pro vítěze, zatímco Klub rodičů zajišťuje medaile a občerstvení a obsazuje i kontrolní stanoviště. Akci vyhlašuje  a startuje paní starostka Čachovic.
Trasa maratonu vede od školy ulicí Komenského k obecnímu úřadu a zpět a jeden úsek měří 800 m.
Výtěžek ze startovného, které je dobrovolné, je věnován na charitativní účely. Většinou je vybrán konkrétní člověk nebo dítě, kterému peníze věnujeme na zkvalitnění jeho nelehkého života.

Datum vložení: 31. 10. 2020 11:51
Datum poslední aktualizace: 3. 2. 2021 20:57