Odznak všestrannosti

Odznak všestrannosti 1

Sazka olympijský víceboj

Odznaku všestrannosti musí děti splnit 10 z 12 disciplín (1. Sprint 60 m, 2. Skok daleký z rozběhu, 3. Hod 2 kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, 4. Shyby na šikmé lavičce po dobu 2 minut, 5. Skákání přes švihadlo po dobu 2 minut, 6. Trojskok snožmo z místa, 7. Kliky po dobu 2 minut, 8. Leh-sedy, 9. Hod míčkem, 10. a) Běh na 1000 m, b) Dribling s basketbalovým míčem po dobu 2 minut, c) Plavání po dobu 2 minut). Za výsledky v  jednotlivých disciplínách získají body a  podle dosaženého počtu obdrží bronzový, stříbrný, zlatý nebo dokonce diamantový odznak. Pro žáky, kteří nedosáhnou na bronzový odznak, bude připravený účastnický diplom. Odznak všestrannosti je doporučen pro žáky druhého stupně.

V  rámci Olympijského diplomu absolvují děti pod vedením svého učitele v průběhu školního roku při hodinách tělocviku 8 disciplín (1. Hluboký předklon, 2. T-běh, 3. Zkrácené sedy-lehy, 4. Postoj čápa, 5. Sprint 60 m, 6. Běh na 500 m (1. stupeň) / Běh na 1 000 m (2. stupeň), 7. Skok z místa (1. stupeň) / Trojskok snožmo z místa (2. stupeň), 8. Hod basketbalovým míčem). Na základě výsledků pak dostanou na konci školního roku diplom, který jim prozradí, jaké jsou jejich pohybové předpoklady a  ve kterých sportech by měly být šikovné. Navíc jim poradíme, kde v okolí školy mají sportovní kluby, kam by se mohly přihlásit a provozovat doporučené sporty. Olympijský diplom je určen hlavně pro první stupeň.

Datum vložení: 31. 10. 2020 12:10
Datum poslední aktualizace: 31. 10. 2020 12:14